top of page

HAKKIMIZDA

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle

AKADEMİKA'DA 11 YIL

300

MARKA VE KURULUŞ

750+

DRAMALI EĞİTİM

1000

FORUM TİYATRO ETKİNLİĞİ

125.000

KATILIMCI

BİZ KİMİZ?

Pozitif bir çalışma ortamında etkili iletişim yöntemlerinin geliştirilebileceği, katılımcı iş süreçlerinin inovatif metodlarla verimli kılınacağı, ekip çalışmasının vazgeçilmez olacağı ve elbette tüm bu çabaların iş sonuçlarına yansıyacağı işbirlikleri oluşturarak kurumlara yol arkadaşlığı yapmak amacıyla 2007 yılında Akademika’yı kurduk.

Farklı sektörler ve yönetim kademelerinde elde edilen birikim ve deneyimi iş insanları ile paylaşabilmekti yola çıkış niyetimiz.

 

Çalışan ve yöneticilere heyecan ve enerji aktaracak bir “Bilgi Merkezi” kurma hayalimizi böylece hayata geçirdik.

NE YAPIYORUZ?

Kurumlar için butik senaryolar yazar, özel atölyeler, keynote konuşmaları ve etkinlik tasarımları yapar uygalarız. 

Çekirdek ekibimiz ve eğitmenlerimiz alanında en iyi olan, işin teorisinden değil pratiğinden gelen yüksek enerjili kişilerden oluşur. 

Her yaptığımız şeye uygulama ve interaktivite ekleriz; çünkü klasik eğitimler vermek ve bilgiyi tek boyutta, tek kanaldan didaktik biçimde vermeye çalışmak yerine cezbedici, dikkat çeken, katılımcı, birliktelik sağlayacak metodların daha etkili sonuçlar doğuracağını öngördük.

Yetişkin Eğitimi üzerine yapılmış araştırmalarda ortaya çıkan bariz gerçek, slaytlar kullanarak klasik biçimde aktarmaya çalıştığınız bilgi maalesef yerine ulaşmamaktadır. Yani didaktik eğitim programlarında verilmeye çalışılan bilginin çok büyük kısmı takip eden zaman dilimlerinde kafalardan uçup gitmektedir. Oysa “Yaşayarak Öğrenme” olarak tanımlanabilecek eğitimlerle resmi tersine çevirebilmek mümkündür.

Bu bilimsel gerçekten yola çıkarak hikaye, oyun, tiyatro, sohbet, tartışma, aktivite, müzik, yaratıcı drama, dans ve görsel - işitsel her türlü aracı ve yöntemi kullanarak “BİR ŞEYLERİ” değiştirebilmek ve “FARKINDALIK” sağlamak amacıyla yol almamız gerektiğini düşündük. Tüm çalışanların kendi iş süreçlerinde farkındalık yaratabilmesini ve bu sayede önce paradigma değişikliği sonra da – biraz iddialı görünse de – davranış değişikliği geliştirebilmesini amaçlıyoruz.

bottom of page