top of page

Eğitmenlerimiz

Kemal Özgirin

Kurucu Ortak 

Genel Müdür

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Farklı dönemlerde A.B.D. Virginia ARC Atlantic Research Corporation kurumunda “Proje Yönetimi ve Finansal Yönetim”, A.B.D. University of Minnesota Rochester’da “İşletme Yönetimi” eğitimleri aldı.

 

Türkiye’de savunma sanayi kuruluşları Aselsan ve Roketsan’da mühendislik ve yöneticilik yaptı. Daha sonra Biltam’da Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük, Bayındır Sağlık grubunda Genel Müdür Yardımcılığı ve Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Farklı dönemlerde Amerikan Hastanesi Genel Müdür Yardımcılığı, İnterlab ve Clinica kurumlarının Genel Müdürlüğünü yapan Özgirin, çeşitli kurumlarda danışmanlık ve eğitmenlik görevlerinde bulundu.

 

İnsan Kaynakları, Finansal Modelleme, İş Geliştirme, Proje Yönetimi ve Sağlık Sistemlerinin tasarımı, kurulması ve geliştirilmesi konusunda gerek profesyonel yaşamı boyunca gerekse danışmanlık süreçlerinde fiili deneyimi bulunmaktadır. 2007 yılı haziran ayında Akademika Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’ni kuran Özgirin, özellikle

 

 

* İnsan Kaynakları Sistemleri

* Performans Değerlendirme Sistemleri

* Liderlik - Temel Yönetim Becerileri

* İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği

* İş Geliştirme

* Sağlık Yönetimi

* Kalite Sistemleri

* Proje Yönetimi

* Etkili Sunum Teknikleri

* Etkili İletişim

* Müşteri İlişkileri – Müşteri Sadakati

* Satış Becerileri - Müzakere - İkna

* Forum Tiyatro Etkinlikleri

* Kişisel / Kurumsal Gelişim

* Inovasyon / Değişim Yönetimi

* Outdoor / Indoor Eğitimleri

* Yatırım Analizi – Fizibilite Etüdü

* Moderatörlük

 

 

başta olmak üzere yönetim ve iş yaşamı konularında danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Nesrin Karadağ

Drama Eğitmeni

 İş hayatına 2002 yılında Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nda Eğitim Sorumlusu olarak göreve  başlamıştır. Burada çalışmaları devam ederken Oluşum Drama Enstitüsü’nün İstanbul İl  Koordinatörlüğünü ve aynı zamanda Drama Liderliğini yaptı. Bağcılar Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ‘Öğretmenlere Eğitimde Drama Sertifika Programı’ kapsamında Drama Liderliği alanında eğitimler verdi. 2013’ten beri İstanbul Kalkınma Ajansı ‘Üstün Yetenekli Çocuklara Eğitim’ projesinde Drama Eğitmenliği yapmaktadır. 2017 yılında Zafer Kalkınma Ajansı’nın ‘İnsan Kaynakları Geliştirme’ projesi kapsamında eğitimler vermiştir. 2007 yılından itibaren ise Akademika Eğitim ve Danışmanlık şirketinde EFES, Amerikan Hastanesi, Kale Seramik, Denizbank  gibi bir çok büyük firmada Etkili İletişim, Liderlik, Stresle Başa Çıkma, Motivasyon ve Takım Çalışması, Çatışma ve Problem Çözme gibi bir çok konuda eğitim vermeye devam etmektedir. Çeşitli Kongre ve toplantılarda sunumlar yapmış makaleler ve bildiriler yayınlamıştır. Nesrin Karadağ, İstanbul Üniversitesi  Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü mezunudur. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

IMG_0348_edited.jpg

Arzu Bıyıklıoğlu

Yaşam Koçu ve NLP Eğitmeni

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu ve  NLP Eğitmeni olarak ID Coaching’de eğitmen ve mentör koç konumunda çalışmaktadır. 4000 saatin üzerinde yaptığı bireysel koçluk ve grup koçluğu çalışmalarıyla, aynı zamanda yazdığı kitap ve makaleleriyle yüzlerce kişinin hayallerine ulaşma yolculuğuna, potansiyellerini keşfedip açığa çıkarmasına ve olumlu zihin programlaması yapabilmesine rehberlik etmiştir. 

 

Fark et Uygula Değiş, Değişim Seansları ve Mutluluk Arzusu adında 3 kitap yazmıştır. 2010 yılından bu yana www.milliyet.com.tr sağlık sayfasındaki “Sokratik Yaşam” köşesinde,  www.arzubiyiklioglu.com ve diğer pek çok internet sitesinde düzenli olarak kişisel gelişim makaleleri yayımlayarak pek çok kişinin kendi üzerinde özfarkındalık kazanmasına ve içsel dönüşüm yaratmalarına ışık tutmaktadır.

 

2005’te özel ilgi alanı olan kişisel gelişim, zihin gücü, yaşam boyu öğrenme, NLP ve bütünsel yaşam felsefesi konularında kendisine daha fazla zaman ayırmaya ve kariyerine bu alanlarda devam etmeye karar verdi. 2009’da profesyonel iş hayatında kazandığı deneyimlerini, kişisel gelişim bilgi ve deneyimleriyle birleştirerek profesyonel koç olmak için ID Coaching International'da ICF onaylı Development Coaching programına katılarak ICF onaylı PCC unvanına sahip oldu.

Ayrıca zihin ve beden uyumu, zihni yeniden programlama, dönüşüm odaklı koçluk, iletişim, kaliteli yaşam ve evrensel enerji Reiki, meditasyon programlarını da tamamlayarak hem kendini geliştirdi hem de kendisine ait çalışma programları hazırladı.

Arzu Bıyıklıoğlu felsefe, sosyoloji, psikoloji eğitimi de alarak hem içsel yolculuğunu hem de evrensel görüşünü derinleştirmeyi yaşam biçimi haline getirmiştir. Yaşam pusulası sevgi, doğa aşkı, özgürlük, erdemli olmak, bilgelik, yaratmak ve üretmek değerleridir.  En büyük mutluluğu kendi hayatında ve başkalarının hayatlarındaki olumlu değişimlere şahit olmak ve bunun için çalışmaya, öğrenmeye devam edebilmektir. Yaşam boyu öğrenme ilkesine dayanarak felsefe ve tasavvuf eğitimine devam etmektedir. Artık kalbinin sesini dinleyerek girdiği yol, kariyer olmaktan çıkıp bir yaşam tarzına dönüşmüştür.

Kurumlar ve bireyler için profesyonel çalışmalar yaparken aynı zamanda üniversite ve sosyal projelerde seminer ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

 Kurumsal ve Akademik Geçmiş; Uludağ Üniversitesi T.O.İşletme ve İstanbul Üniversitesi Felsefe  mezunu olan Arzu Bıyıklıoğlu, 1989-2005 arasındaki 16 yıllık kurumsal iş hayatında hizmet sektöründe halkla ilişkiler müdürü, satış koordinatörü, satış müdürü, genel müdür yardımcısı ve genel müdürlük görevlerini başarıyla tamamladıktan sonra kalbinin sesini dinleyerek kurumsal iş hayatına son verip yüreğinin onu götürdüğü yere doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Ve yolculuğu halen devam etmektedir

ECEAKÇİÇEK5_edited.jpg

Ece Akçiçek

Yoga Eğitmeni

Yoga yolculuğunu ilk deneyimlediği gün kalbine düşen aşkı her geçen gün geliştirerek farklı ustalardan aldığı Yoga Eğitmenlik eğitimini, ardından anatomi ve hareket profesyonelliğinde uzmanlaşmak için Pilates Eğitmenlik eğitimini tamamladı. Anatomi, yoga ve dansla ilgili eğitim ve workshoplara katıldı. Şu anda aktif olarak Yoga, Pilates ve nefes üzerine grup ve özel dersleri vermekte, yoga felsefesi ile yoga, meditasyon ve pilates çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir. Akademika Koçluk programları ve kişisel gelişim etkinlik ve eğitimlerinin bir bölümünde ruh ve zihin birlikteliği, Yoga ve nefes egzersizleri konularında görev almaktadır. Yönetici ve çalışanların ihtiyaçlarına yönelik eğitimler, seminerler vermekte ayrıca  genel katılıma açık etkinlik ve kamplar düzenlemektedir.

 

Çocukluğundan beri voleybol, modern dans, okçuluk, windsurf, kitesurf gibi çok sayıda spor dalı ile uğraşmış ve 11 yıl boyunca kurumsal şirketlerde çeşitli yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra yoga ve pilates eğitmenliği üzerine uzmanlaşarak, daha fazla insanın yoga ve pilates uygulamaları ile daha sağlıklı beden ve zihne kavuşması için çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA bölümü mezunudur. Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından verilen RYT-200 Yoga eğitmenlik sertifikasına ve Pilates eğitmenlik sertifikasına sahiptir.

​Yoga ve Pilates onun için, kendini ve evreni keşfetme, her günü farkındalıkla yaşayarak, yeni şeyler öğrenerek, derinleşerek ve paylaşarak daha güzel bir dünya yaratma yolculuğudur.

Erkut Gültakan

Satış ve Kişisel Gelişim Eğitmeni

Marmara Üniversitesi İktisat fakültesinden mezun oldu.  1982 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarında yöneticilik yaptı.  Profilo Dağıtım, Philips  ve Grundig/ Akai  ‘de Satış Yöneticiliği yaptı. Daha sonra 2004 yılında  Digiturk’te Genel Müdür  Yardımcılığı ve 2007 yılında D – Smart’ta Satış Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

 

2014 yılından beri özellikle ;

 • Etkili İletişim metodları ve İletişimin boyutları

 • Kaliteli Hizmet  teknikleri

 • İç ve Dış müşteri memnuniyetinde profesyonellik

 • İnsan Kaynaklarının verimli kullanılması ve yönetimi

 • Liderlik

 • İkna

 • Satış teknikleri ve geliştirilmesi

 • Satış da insan faktörü ve profesyonellik

 • Müşteri Memnuniyeti (Bayi kanalı / Tüketici kanalı)

 • Bayi kanal yönetimi

 • İnovasyon

 başta olmak üzere Kişisel Gelişim ve İletişim Teknikleri konusunda danışmanlık ve eğitim vermektedir.

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu.  1991 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yöneticiliği üzerine yüksek lisans yaptı. 

1992 yılından itibaren çeşitli kurumlarda yöneticilik yaptı. 1995 – 2013 yılları arasında Anadolu Efes’te Pazar Geliştirme Yöneticisi ve Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2016 yılından beri Tübitak’ta SME Mentörlüğü ve Koçluk yapmaktadır.

Halen Satış Teknikleri, İleitşim Teknikleri ve Yönetici Mentörlüğü başta olmak üzere çeşitli firmlara danışmanlık ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

Tunca Karacaoğlu

Satış Eğitmeni ve

Yönetici Mentör

Bahattin Çibir

Kurucu Ortak

Drama Eğitmeni

2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yaptı. 

1986 - 1994 yılları arasında farklı dergilerde yönetmenlik yaptı. 1996 dan itibaren Bilmedya Group şirketini kurdu. Sağlık yayıncılığı alanında çalışmaya başladı. 2007 yılından itibaren Akademika Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri şirketinin ortağı olarak Drama Eğitmenliği yapmaktadır.

Edip Kemal Eren

Eğitmen

Yüksek öğrenimi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve  Endüstri Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken aynı zamanda 4 yarıyıl süresince Deneysel Pisikoloji ve Pedagoji eğitimi alarak diplomasının yanında bir de öğretmenlik sertifikası aldı. 1988 Yılında Bilişim konusunda kendi işini kurdu.

 

Türkiye Barmenler Derneği 1992 yılında kurulunca başından itibaren sürekli içinde oldu ve destek sağladı. Türkiye Barmenler Derneği’nin Onur Kurulu üyesi oldu, aynı zamanda Yurt Dışı İlişkiler ve Genel Koordinatör’lüğünü üstlendi.

Halen Turizm ve Otelcilik konularında, Müşteri İlişkileri, Etkili İletişim, Ağırlama, Yiyecek - İçecek Hazırlama, Servis Teknikleri konularında eğitimler vermektedir.

bottom of page